9 Mart 2011 Çarşamba

i'm gonna make it better am i?

Sezar'ın hakkını Sezar'a teslim etmek lazım. Konuya böyle damdan düşer gibi girdim ama bu çalışmayı izlediten sonra aklıma gelen ilk şey geçen salı günü bitirme jürisinde hocanın birine söylediği laflar geldi. " Siz işinizi ciddiye almadan hiç özen göstermeden saçma sapan işleri sırf yapmak için yapıp, içine girmeden hisstmeden yaptım olduculuğa getirirseniz bundan hiç birşey çıkmaz. sonra da elin yabancısı gelir üç günde senin senelerdir içinde yaşadğın yerin bütün verilerini toplar, tüm ihtiyaçlarını bulur içine girer orda yaşar sonra da senin yapamadığın işin en alasını yapar. Sende onu öyle izlersin. " O anda jüriye çıkan kişi bu lafları haketmiş miydi orası tartışılır. Konuyu bazen kişiselleştirmeyip kıssadan hisse almak lazım. Belki çok gereksizdi belki çok alakasızdı ama bu laflar benim aklımda yer etti. Çünkü benimde sürekli canımı sıkan noktalardan biridir bizdeki bu özensizlik. Öz eleştiri yaptığımda kendime en çok kızdığım durumlardan biri kendime öz eleştiri yapmama neden olan durumlardan biri.

Paylaşacağım video çok kısa ve basit. Ama bence çok temel bir vurgusu var. Bence inanılmaz ilham verici. Yazdıklarım beklentinizin yükseltmesin. Ben kendi adıma bir çok beğendim. Yine de sizin de beğeneceğinizi umuyorum.

MAKE IT BETTER from Clim on Vimeo.

6 Mart 2011 Pazar

Dirty South ft. Rudy- Phazing

Videonun içinde bir yerlerde bir göktaşı bulutunun içinden akan bir sahne var. Görüntü ve ses uyumu çok hoşuma gitti paylaşmak istedim. Bu bitirme projesi uğraşları içerisinde geçen gecede tüm uğraş verenler için gecenin şarkısı videosu olsun.

Dirty South ft. Rudy - Phazing from Maceo Frost on Vimeo.